ΚΕΡΔΙΣΑΝ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ - ΕΧΑΣΑΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ

Χθες το απόγευμα η γυναικεία ομάδα μας αντιμετώπισε την ομάδα του Φ.Ο.Β. για την δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος στο Κλειστό Γυμναστήριο Χίου ( έδρα της ομάδας μας είναι τα Καμπόχωρα, αλλά μικρή η σημασία) και γνώρισε την ήττα με σκορ 41-44.

Μπροστά σε ένα μισογεμάτο γήπεδο ( πράγμα πρωτοφανές για το συγκεκριμένο πρωτάθλημα) τα « κορίτσια» των Ζουμή και Κώσταλου έδωσαν τον δικό τους αγώνα κερδίζοντας τις εντυπώσεις αλλά δυστυχώς , έχασαν τον αγώνα στις λεπτομέρειες στο τέλος του.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με καλούς οιωνούς για την ομάδα μας, αφού κατάφερε από την αρχή να έχει προβάδισμα στο σκορ φτάνοντας μάλιστα την διαφορά και στο +12 στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά τα συνεχόμενα λάθη επέτρεψαν στην αντίπαλη ομάδα να μειώσει την διαφορά στο τέλος του ημιχρόνου σε μονοψήφιο αριθμό.

Στην επανάληψη η «πορτοκαλί θεά» δεν έκανε το χατίρι στην ομάδα μας και εκμεταλλευόμενη αυτή την αστοχία , η αντίπαλη ομάδα μείωνε συνεχώς με αποτέλεσμα η διαφορά να είναι συνέχεια στο « καλάθι» έχοντας τα ινία ακόμα εμείς όμως.

Κάτι το οποίο σταμάτησε να ισχύει 2:30’ πριν από την λήξη του αγώνα όπου η αντίπαλη ομάδα πέρασε μπροστά στο σκορ, όπου το κράτησε ως το τέλος παίρνοντας το ροζ φύλλο του αγώνα ταυτόχρονα.

Ένα τεράστιο ΜΠΡΑΒΟ σε αυτή την νεοσύστατη ΟΜΑΔΑ που ενώ ο χρόνος ζωής της δεν είναι περισσότερος από 1,5 μήνα  κατάφερε να κοιτάξει στα μάτια τον αντίπαλο , όπου οι βλέψεις του στο πρωτάθλημα είναι εντελώς διαφορετικές από  τις δικές μας.

Συγχαρητήρια και συνάμα ευχαριστώ στον φίλαθλο κόσμο μας, όπου παρευρισκόταν και η ανδρική ομάδα ( γεγονός που υποδηλώνει ότι όλα τα τμήματα μας με γοργούς ρυθμούς αναπτύσσουν μεταξύ τους ισχυρές σχέσεις) που ήταν στο πλευρό μας για ακόμα ένα παιχνίδι.

Αφήνουμε πίσω αυτό τον αγώνα και κοιτάμε τον επόμενο που είναι σε μία εβδομάδα με αντίπαλο τον ΒΑΟΛ.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ τις ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ  ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ ΔΙΔΥΜΟ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-07, 10-09, 11-14, 06-14

ΣΥΝΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑΣ:

Ζουμής ( Κώσταλος) : Ξύδα Δ.11(1), Μανέ 7, Τζούμα 4,Μιχαλίου, Παπανελοπούλου 2, Σεζένια 4, Βαθή, Ξύδα Σ 1, Δάφνου 12, Λιβανού, Τουρλιώτη, Κουλουρούδη