ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ '' ΧΥΣΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ''

ΚΑΤΑΦΕΡΕ  ΝΑ '' ΧΥΣΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ''

Ακόμα μία ήττα για την ομάδα μας, αυτή την φορά από την ομάδα του Αιγέα με σκορ 54-77 πριν από λίγη ώρα στα Καμπόχωρα

Η ομάδα του Αιγέα δεν είχε στην σύνθεση της τον αθλητή της Κώσταλο Γιώργο , ο οποίος κάθισε στον πάγκο της ομάδας μας , προσπαθώντας να κερδίσει τον αγώνα , σα να μην τον ενδιέφερε ποιος είναι ο αντίπαλος. Αυτό έγινε έπειτα από δική του απόφαση, το καλοκαίρι που ζήτησε να μην αγωνισθεί ως  αντίπαλος μας, πράγμα που πιστοποιεί το ήθος του σαν αθλητής, αλλά και την αγάπη του προς την ομάδα μας, γεγονός που μας χαροποιεί ιδιαίτερα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η ομάδα μας πίστευε στην «έκπληξη», μίας και η ομάδα του Αιγέα έχει πολύ υψηλές βλέψεις για την φετινή σεζόν, σε αντίθεση με εμάς, που έπειτα από πολλά χρόνια αγωνιζόμαστε ξανά στην μεγάλη κατηγορία και προσπαθούμε να θεμελιώσουμε την ομάδα μας.

Πίσω στο σκορ καθ όλη την διάρκεια του αγώνα η ομάδα μας παρουσίασε ένα ανταγωνιστικό πρόσωπο μέχρι τα τέλη της 3ης περιόδου, όπου το σκορ ήταν 48-49 και όλα έδειχναν πως θα ζούσαμε για ακόμη μία φορά ένα δραματικό φινάλε.

Κάτι τέτοιο όμως δεν έγινε ποτέ αφού η ομάδα μας ηττήθηκε στην τελευταία περίοδο με το ΕΜΦΑΤΙΚΟ σκορ 5-28 και γνώρισε αυτή την ντροπιαστική ήττα, χαλώντας και την προσπάθεια που έγινε για 30 λεπτά.

Από τα λάθη μας όμως πρέπει να μαθαίνουμε ΟΛΟΙ. Οι έμπειρες ομάδες της Α κατηγορίας δεν συγχωρούν στιγμή αδράνειας, εν αντιθέτως τιμωρούν τους αντιπάλους!

Αφήνουμε πίσω μας κιόλας το συγκεκριμένο παιχνίδι , αλλά από αύριο ετοιμαζόμαστε για τον επόμενο δύσκολο αγώνα με το ΝΟΘ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-21, 15-18, 18-10, 05-28

ΣΥΝΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑΣ:

Κώσταλος: Σφηκάκης Γ. 13 , Ζαχαρίου 5 ( 1 τρ), Φουντουλάκος  4 , Μπιρλής, Τσαγγέτας 9, Κέμος 5 , Εσκίδης 4, Παλαιούδης 7, Μανάρας 2, Αρβανιταντώνης 2, Βούρος 3, Πολλάλης