ΕΓΡΑΨΑΝ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!

Την πρώτη τους νίκη στην σύντομη ιστορία τους κατάφεραν να πετύχουν οι γυναίκες της ομάδας μας , το απόγευμα του Σαββάτου με αντίπαλο την ομάδα του Φ.Ο.Β. στο Βούρειο με σκορ 59-61.

Δίχως να καταφέρουν να πραγματοποιήσουν την καλύτερη τους εμφάνιση ( με τα έως τώρα δεδομένα) κατάφεραν να επικρατήσουν επί του αντιπάλου , παίρνοντας έτσι για πρώτη φορά το ροζ φύλλο του αγώνα , γεγονός που πανηγυρίστηκε έντονα καθώς  ήταν διακαής πόθος όλων και ταυτόχρονα δίνει κουράγιο για την δύσκολη συνέχεια της προσπάθειας που πραγματοποιεί η γυναικεία ομάδα μας.

Το παιχνίδι είχε δύο πρόσωπα για την ομάδα μας.

Στο πρώτο ημίχρονο, όπου οι οδηγίες του προπονητή μας , Ζουμή , δεν εισακούστηκαν από τις αθλήτριες μας με αποτέλεσμα να υπάρξουν αρκετές λάθος επιλογές οι οποίες βοήθησαν τον αντίπαλο να σκοράρει σε όλες σχεδόν τις προσπάθειες του.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως , αφού άκουσαν πολύ καλά και με ήρεμο τρόπο τον τρόπο με τον οποίο έπρεπε να αγωνιστούν, παρουσίασαν ένα εντελώς διαφορετικό πρόσωπο! Έπαιξαν πολύ καλή άμυνα, ευστόχησαν σε αρκετές βολές ( στο πρώτο ημίχρονο είχαν  0/13) και πήραν μεγάλα σουτ, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να οδηγηθεί στην παράταση , όπου η κυριαρχία τους συνεχίστηκε και έτσι ήρθε η πολυπόθητη νίκη, η οποία όμως δεν συνοδεύτηκε με την αναρρίχηση στην βαθμολογία , καθώς στον πρώτο αγώνα η ομάδα μας είχε ηττηθεί με 3 πόντους διαφορά.

Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια για την υπομονή τους η οποία τους οδήγησε στην πρώτη τους επιτυχία .

Πολλά συγχαρητήρια και στον προπονητή μας, Ζουμή Βαλάντη , που μέσα σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα ( σε συνεργασία με τις κοπέλες )έχει καταφέρει να παρουσιάσει ένα ωραίο σύνολο.

Θα ήταν άδικο όμως να μην επιβραβεύσουμε και το διαιτητικό δίδυμο των Λουκαράκη – Συμιακάκη, οι οποίοι ήταν αλάνθαστοι γεγονός που σχολιάστηκε ευχάριστα από όλους τους παρευρισκόμενους.

Συνεχίζουμε όλοι μαζί με την ίδια θέληση και όρεξη μέχρι τον επόμενο αγώνα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ : 07-13 , 24-12 , 13 -12 , 08-12

ΣΥΝΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑΣ:

Ζουμής :Ξύδα 4, Κοσβάνη 2, Τζούμα 13 (4), ΜΙχαλιού, Παπανελοπούλου 23 (2), Σεζένια, Βάθη, Ξύδα Σ, Δάφνου  8, Μπάκουλη 3, Τουρλιώτη 2